Çapkëni i pasur/Sejrani i shpëton jetën Feritit

Feriti dhe Sejrani ulen në tavolinën ku do nënshkruajnë zyrtarisht martesën e tyre, duke i shembur botën mbi kokë Sunës, që shpresoi aq shumë të martohej me Feritin. Pas ceremonisë, ato shkojnë në hotelin ku po qëndron Feriti.

Në dhomën e tyre, Sejrani shokohet kur përpara i del e dashura e Feritit dhe ky i fundit e prezanton, duke thënë se prezenca saj nuk ka përse të jetë problem sepse martesa sidoqoftë është bërë pa dëshirën e asnjërit.

Pas atyre fjalëve, Sejrani e qëllon me shuplakë dhe mbyllet në tualet, e shtrirë në vaskë ku mes lotësh e zë dhe gjumi. Kur zgjohet, ajo tmerrohet sepse shikon Feritin dhe të dashurën e tij në tokë por vetëm Feritit i ka rënë të fikët.

Sejrani i hedh në gojë pak sheqer dhe me Abidinin e dërgojnë me nxitim në spital, ku ai merr veten dhe mëson se ka shpëtuar falë ndihmës së shpejtë të Sejranit, të cilën familja Feritit e falenderon pafund.

Sekrete familjare/Xhejlina dhe Ilgazi dështojnë para Xhansusë

Të gjithë janë ngritur peshë për të kërkuar Serdarin, i cili shkujdesshëm reklamon veten dhe me fotografi në rrjete sociale. Krahas komisariatit, atë e kërkojnë edhe shoqet, Tuçe, Merve dhe Parla.

Ereni shkon të marrë të bijën në shkollë dhe i kërkon që në momentin e parë që do marrë një informacion për Serdarin, t’ia tregojë edhe atij, në mënyrë që të mund të shpëtojnë Çinarin.

Gjatë asaj kohe, Xhejlina dhe Ilgazi trokasin në shtëpinë e Xhansusë, të cilën nuk arrijnë t’a bindin dot që të mos vazhdojë t’ia mbathë por të divorcohet e të vazhdojë jetën e lirë. Frika saj nga bashkëshorti, është se mund t’a vrasë.

Sakaq, në anën tjetër, të qeshurat do e mbërthejnë Nevanë, të cilës i troket në zyrë vëllai saj, duke shprehur xhelozi që ajo së fundmi, ka folur me prokuroren tjetër diçka që ende nuk e kishte folur me të, me Parsin.

 

 

Sekrete familjare/Ereni bashkëpunon me vajzën për të zënë Serdarin

Parsi mëson nga kolgia tij diçka mbi Nevanë, të cilën ai nuk e kishte ditur dhe brenda vetes, ndjen xhelozi që Neva është shprehur me dikë tjetër dhe jo me të, ndaj i troket në zyrë dhe e shpreh gjithë shqetësimin e tij, aq sa shkakton të qeshura.

Sakaq, të qeshurat nuk kanë fare vend tek Xhejlina dhe Ilgazi, të cilët sëbashku trokasin në derën e Xhansusë, ku futen pas shumë e shumë tentativash për t’a bindur që nuk do i arrestojnë. Frika e Xhansusë, është nga bashkëshorti saj.

Ajo ka frikë se ai mund t’a vrasë në momentin që do i paraqitet letra për divorcim dhe assesi nuk pranon të dalë para tij.
Paralelisht, Serdari nuk pranon të flasë me asnjë prej shoqeve të tij.

Merve, Parla dhe Tuçe duan të dinë po aq sa komisariati se ku ndodhet Serdari por ai vijon të fshihet. Ereni, për të qenë sa më i sigurtë, i kërkon së bijës që t’i japë çdo informacion që mund të marrë për Serdarin sepse vetëm kështu mund t’a lirojnë Çinarin.

 

AMANETI/Nana nuk e braktis dot Jamanin

Aisheja po rikthehet në shtëpi pas një dite të lodhshme pune, kur shikon Feritin duke përqafuar një femër të panjohur dhe në mënyrë të pakontrollueshme bëhet xheloze, gjë që Feriti e kupton dhe e pëlqen por megjithatë ia shpjegon se kush është ajo.

Sakaq, në anën tjetër ndodhet një tjetër dyshe që nuk e pranon dashurinë që ka për tjetrin. Ato janë Nana dhe Jamani, ku ky i fundit e dëgjon Nanën tek e përshkruan atë në mënyrën më perfekte, teksa ia shpjegon mysafires se si është ai.

Brenda asaj dite, harmonia mes tyre do ndërpritet nga një debat, ku Nana i kërkon Jamanit të mos shkojë në takimin me armiqtë e tij sepse mund të jetë një kurth ndërsa Jamani ia ndërpret të folurën duke i kujtuar se ajo është thjesht një dado.

Megjithatë, Nana nuk qëndron duarkryq. Në mënyrë shokuese për Jamanin, ajo i vihet nga pas, me armë në dorë. Sup më sup, ato luftojnë kundër armiqve të Jamanit, duke e lënë këtë të fundit ende të shokuar.

AMANETI/Nana lufton krah Jamanit

Nedimi kalon çdo kufi për t’i mbyllur gojën personit me të cilin bashkëpunoi për krimin që bëri. Ai i shkon në spital dhe e kërcënon me gruan dhe fëmijët e vegjël e të pafajshëm. Ndërkohë, Nana që ai dashuron, vetëm sa afrohet me Jamanin.

Jamani e dëgjon atë teksa i flet mysafires në shtëpi për të dhe duke e përshkruar, përmend fjalët më lavdëruese për Jamanin. Vetëm pak çaste më vonë, harmonia mes tyre prishet sepse Nana dëgjon Jamanin në një telefonatë kërcënuese.

Ajo i shkon nga pas dhe i përgjërohet të mos e hedhë veten në mesin e një turme njerëzish të panjohur e të rrezikshëm por Jamani gjithsesi e bën. Nana nuk qëndron në shtëpi por i vihet nga pas, duke mbërritur në kohë perfekte.

Të dy sëbashku, luftojnë me armë në duar kundrejt shumë të tjerëve që gjithashtu janë të armatosur. Përtej tyre, një çift që gjithashtu nuk e pranon dashurinë që ndjen, është Aisheja me Feritin, ku ky i fundit gjithmonë gjen formën për t’a bërë Aishen xheloze.

Çapkëni i pasur/E dashura Feritit kërkon të njihet me Sejranin

Kazimi fton Feritin për të biseduar sëbashku teksa Sejrani përgatitet për të dalë me të dhe gjatë atij qëndrimi, krijon pozicionin e tij duke e detyruar Feritin që t’a thërrasë ‘baba’. Feriti i bindet, merr Sejranin dhe largohet që aty.

Ato drekojnë me prindërit e Feritit, ku  mes tyre, nëna e tij kërkon të flasë veçmas me Sejranin dhe sapo mbeten vetëm për vetëm, e këshillon që t’a marrë sa më lehtë atë martesë sepse sidoqoftë nuk do jetë aspak e lehtë.

E çuditshmja në jetën e Feritit, është Pelini. Ajo e telefonon Feritin dhe i kërkon që t’a prezantojë me gruan e tij të ardhshme, edhe pse ajo vetë është e dashura e tij, por Feriti nuk i premton gjë.

Pas atij drekimi, Sejrani kthehet në shtëpi. Ajo gjithashtu do përballet me diçka të çuditshme. Halla saj që kujton rininë e çuar dëm, i jep Sejranit paratë që ka ruajtur, që ajo të mos i shtrijë dorën Feritit asnjëherë, si dhe i jep varësen e saj të shenjtë.

Për familjen time/Suzana i kërkon falje personit që lëndoi padrejtësisht

Kaani e lë veten të zhytet në mërzinë që i shkaktoi Akifi me mohimin që i bëri dhe për shkak të asaj mërzie, ai u flet njerëzve të panjohur aq rëndë, saqë përfundon në sherre që sjellin konfrontime fizike.

Paralelisht, dikush tjetër rrezikon të mohohet nga prindi. Ajo është Ajbike, e cila vijon t’a mbrojë Berkun dhe dashurinë që ka me të, edhe pse Shengyli e urdhëron të ndahet prej tij.

Omeri, i cili shkujdesshëm përmendi lidhjen e Ajbikesë me Berkun në prezencë të Shengylit, kërkon ndjesë dhe Ajbike e fal. Mirësia tij prek edhe Kaanin, të cilin e shikon të nesërmen duke e dorëzuar bosh fletën e provimit.

Omeri e bën të pranojë që të studiojnë sëbashku për provimin e rradhës dhe pas asaj ftese të ëmbël, Kaani merr edhe një ftesë nga Suzana, e cila i kërkon falje që ai u përfshi në hakmarrjen që ajo kishte ndaj Akifit.

Për familjen time/Shengyli tmerrohet nga ajo që mëson për të bijën

Shengyli mëson rastësisht nga një bisedë që përgjon, se vajza saj është në një lidhje dashurore me Berkun. Ajo irritohet pafund, e merr veçmas për të biseduar dhe kur kupton se Ajbyke nuk po heq dorë nga ai, ajo e kërcënon se do e mohojë.

Po atë natë, gjëra të tjera të rënda do ndodhin në anën tjetër, aty ku Kaani ndodhet i vetëm. Për shkak të mërzisë, ai u flet njerëzve ashpër aq sa përfundon në një përleshje fizike.

Të nesërmen në shkollë, Omeri vëren se Kaani nuk është mirë dhe se letrën e provimit e dorëzoi bosh, ndaj i shkon nga pas dhe e bën të pranojë që të studiojnë sëbashku për provimin e rradhës.

Po atë ditë, Kaani do marrë edhe një tjetër ftesë. Ftesa e rradhës i vjen nga Suzana, e cila përtej asaj çfarë bëri, kërkon falje që ai u ndikua nga diçka që duhej t’a paguante vetëm Akifi.

PREMTIMI/Emiri dyshon në dashurinë e Rejhanit për të

Oja arrin të futet mes dy të dashuruarve në heshtje, mes Kemalit dhe Narinin. Kemalin e bind gjoja se Narini kërkoi vetë t’a thërrisnin Pelinin e t’a linin atë të vetme me Kemalin ndërsa Narini bindet se Kemali ka dashur vetë të rrinte me të.

Zemërimi mes tyre zë vend mjaftueshëm sa mes tyre të krijohet një hendek. Sakaq, Rejhani lë pa fjalë Emirin, duke thënë se pranon të birësojnë një fëmijë tjetër por assesi që t’a heqë atë që ka brenda vetes.

Rrezikimi që Rejhani i bën vetes çdo moment e më tepër që kalon, ia heq toruan Emirit, aq sa ai nuk flet dot më asnjë fjalë atë natë, sepse nis të dyshojë dashurinë që Rejhani ka për të.

Të nesërmen në mëngjes, pa i treguar se ku po shkojnë, ai e dërgon pranë varrezave dhe e pyet nëse do ishte po aq e qetë në rast se ai do vdiste por Rejhani nuk e imagjinon dot dhe vetëm qan.

PREMTIMI/Emiri e dërgon Rejhanin në vendin më të papritur

Rejhani e lë pa fjalë Emirin duke i thënë se është dakord për të birësuar fëmijë por të dytin ose të tretin, jo se do heqë dorë nga ai që ka brenda vetes. Nga frika se çdo moment ajo rrezik të vdesë, Emiri thuajse humbet toruan.

Të nesërmen në mëngjes, Rejhani zgjohet e vetme në shtrat por shumë shpejt Emiri i shkon pranë dhe i kërkon të bëhen gadi për të shkuar në një vend, të cilin do e mësojë kur të mbërrijë. Ato sëbashku, mbërrijnë para varrezave.

Emiri, me lot në sy, e pyet nëse ajo do donte që t’a shikonte atë në njërën prej atyre varrezave dhe pas atyre fjalëve, të dy bien në heshtje, pa thënë dot asnjë fjalë. Sakaq, në anën tjetër ndodhet Narini me Kemalin.

Të dy pandehin se personi përballë nuk ka më interes tek ato, ndaj edhe Narini i zemërohet Kemalit për Pelinin, edhe Kemali beson Ojën, gjoja se Narini donte që t’a afronte Kemalin me Pelinin.